Wózek inwalidzki aktywny to znaczne ułatwienie przemieszczania się dla niepełnosprawnego, to wózek szyty na miarę! Wózek bezpłatny jeśli jego wartość nie przekroczy kwoty 9000 zł - po złożeniu wniosku do PEFRON i spełnieniu wymogów dofinansowania. Dofinansowanie uzyskasz z Nasza pomocą.

Dostępne wózki przeznaczone są dla chorych z niedowładami, porażeniami, SLA oraz z przepukliną oponowo rdzeniową. Wózek aktywny ma dać dziecku i dorosłemu pacjentowi jak najwięcej swobody i samodzielności, dziecko bądź niepełnosprawny sam decyduje, gdzie się nim przemieści, dzięki czemu może poczuć wolność i swobodę.

To na wózku aktywnym dziecko lub dorosły pacjent eksploruje swój świat. Urządzenia dostępne w EviMEd są dostosowane do indywidualnych potrzeb dziecka — pomiary wielkości pacjenta jego wysokości tułowia, długości uda, czy podudzia stanowią, że wózek aktywny dziecięcy Zippie Yangster, Zippie Simba, SunRise Medical, Sagita Vermerien, czy Pantera lub GTM są modelami "szytymi na miarę" dla konkretnego pacjenta co powoduje, że dziecko łatwo się na nim przemieszcza. Tego rodzaju wyroby są ergonomiczne, kolory i dodatki można dopasować względem swojego gustu. Ponadto łatwo się składa a jego waga to tylko 10 kg.

Wózek aktywny dziecięcy ma wiele możliwości regulacji, również regulacji wysokości rączek dla opiekuna co ma duże znaczenie dla rodziców i stwarza opiekunowi wygodę. Wózki inwalidzkie aktywne dziecięce dostępne w ofercie EviMed od 2024 roku są realizowane na zlecenie lekarskie (kod NFZ S.15.02 finansowany w kwocie 4500 zł). W EviMEd uzyskasz zlecenie oraz dofinansowanie z PEFRON lub MOPS na zakup idealnego wózka aktywnego dla dziecka. Modele dla dorosłych Argon, Life SunRise Medical, Pantera lub GTM są realizowane na zlecenie lekarskie od 2024 roku (kod NFZ S.15.01, kwota - 4500 zł). Uzyskasz również zlecenie oraz dofinansowanie z PEFRON lub MOPS na zakup modelu aluminiowego, np. Vermerien Eclips, D200 B69, SunRise Medical Breezy Style, czy Reha Fund Cruiser Active od 2024 roku (kod NFZ S.13.01, kwota - 1700 zł).