Tego typu sprzęty medyczne znajdują zastosowanie w przypadku pionizacji i stabilizacji osoby z nich korzystającej w pozycji siedzącej, stojącej, leżącej oraz w pośrednich w zależności od wybranej wersji. Urządzenia multifunkcyjne Baffin, parapodium dynamiczne bądź statyczne oraz pionizatory, w tym modele dla dzieci, występują w różnych wariantach pod względem m.in. rozmiaru.

Pionizatory i parapodium – dla kogo?

Urządzenie multifunkcyjne, takie jak Baffin Automatics, występujące w dwóch wersjach, może być wykorzystywane w czasie m.in. zapobiegania zanikom mięśni. Pionizatory i parapodium w zależności od modelu mogą być użytkowane zarówno przez pacjentów, którzy mają władzę w rękach, jak i przez osoby z niedowładem kończyn, czyli chorujących np. na porażenie czterokończynowe czy też przepuklinę oponowo-rdzeniową.

Pionizator dynamiczny Crocodille znajduje zastosowanie w przypadku dzieci potrzebujących wsparcia podczas poruszania się. Modele tego typu sprawdzą się również jako chodzik. Pełnią także funkcję pomocniczą i pozwalają użytkownikowi na rozwijanie indywidualnych możliwości w kwestii samodzielnego przemieszczania się oraz rozwijania funkcji fizjologicznych.

Warianty dynamiczne mogą posłużyć zarówno podczas rehabilitacji, jak i jako pomoc w stałym poruszaniu się. Wyroby medyczne, takie jak urządzenie multifunkcyjne Baffin, parapodium czy też pionizatory, znajdują zastosowanie w przypadku dzieci i dorosłych, którzy zmagają się z takimi chorobami oraz schorzeniami, jak m.in.:

  • dystrofie mięśniowe,
  • wady postaw w tym głównie skolioza,
  • rozczep i urazy kręgosłupa,
  • stany po udarach,
  • mózgowe porażenie dziecięce,
  • porażenia różnego pochodzenia,
  • przepukliny oponowo-rdzeniowe.

Urządzenie multifunkcyjne z EviMed

W naszym sklepie znajdą Państwo takie sprzęty jak: parapodium dynamiczne oraz pionizatory dla dzieci, a także rozmaite urządzenia multifunkcyjne, w tym modele Baffin, dostępne w różnych wersjach. Na poszczególne wyroby medyczne tego rodzaju, umożliwiające pionizację i stabilizację w różnych pozycjach mogą Państwo uzyskać 100% dofinansowania z funduszu NFZ — szczegółowe informacje odnośnie do tej kwestii dostępne są na karcie danego produktu.

Wybrane modele w pełni refundowane ze środków NFZ kod S.10.01 lub NFZ  kod S.11.01